AVX Corporation W1A25C472MAT2F
W1A25C472MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W1A25C472MAT2F
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 4700PF 50V X7R 0504
Datasheet Download
W1A25C472MAT2F.pdf
Availability of W1A25C472MAT2F
QUANTITY
W1A25C472MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W1A25C472MAT2F
Internal Part NumberEIS-W1A25C472MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors2
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0504 (1410 Metric)
Size / Dimension0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.66mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W1A25C472MAT2F
Related LinksW1A25C4, W1A25C472MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W1A25C472MAT2F Details Description
Related parts for W1A25C472MAT2F
IC INVERTER HEX QUIET 14TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
HEAVY DUTY PENETRATION PROBE datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A TP datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
BOX PLST BLK/GRAY 3.16" X 5.47" datasheet.pdf
WOUND BEAD UH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 25A DO203AA datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf