TT Electronics/Welwyn W22-3K3JI
W22-3K3JI picture photo
Mfg. Part Number
W22-3K3JI
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 7W 5% AXIAL
Datasheet Download
W22-3K3JI.pdf
Availability of W22-3K3JI
QUANTITY
W22-3K3JI Order Process
Ship out your order
Specifications of W22-3K3JI
Internal Part NumberEIS-W22-3K3JI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesW20
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.315" Dia x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W22-3K3JI
Related LinksW22-, W22-3K3JI Datasheet, TT Electronics/Welwyn Distributor
W22-3K3JI Details Description
Related parts for W22-3K3JI
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 50K 3-WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS R/A MALE T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 34.368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
RES SMD 0.022 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf