Winbond Electronics Corp. W25M512JVFIQ TR
W25M512JVFIQ TR picture photo
Mfg. Part Number
W25M512JVFIQ TR
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
SPIFLASH 512M-BIT 4KB UNIFORM SE
Datasheet Download
W25M512JVFIQ TR.pdf
Availability of W25M512JVFIQ TR
QUANTITY
W25M512JVFIQ TR Order Process
Ship out your order
Specifications of W25M512JVFIQ TR
Internal Part NumberEIS-W25M512JVFIQ TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesSpiFlash®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size512M (64M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25M512JVFIQ TR
Related LinksW25M512, W25M512JVFIQ TR Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25M512JVFIQ TR Details Description
Related parts for W25M512JVFIQ TR
RES SMD 681 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
PROCESS METER 199.99VDC LCD datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 85MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1.2V 30W OUT T/H datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PE42521 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 24 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf