Winbond Electronics Corp. W25X20CLZPIG TR
W25X20CLZPIG TR picture photo
Mfg. Part Number
W25X20CLZPIG TR
Brief Description
IC FLASH 2MBIT 104MHZ 8WSON
Datasheet Download
W25X20CLZPIG TR.pdf
Availability of W25X20CLZPIG TR
QUANTITY
W25X20CLZPIG TR Order Process
Ship out your order
Specifications of W25X20CLZPIG TR
Internal Part NumberEIS-W25X20CLZPIG TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesSpiFlash®
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size2M (256K x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W25X20CLZPIG TR
Related LinksW25X20C, W25X20CLZPIG TR Datasheet, Winbond Electronics Corp. Distributor
W25X20CLZPIG TR Details Description
Related parts for W25X20CLZPIG TR
RES SMD 240K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 8A 400V GBU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1.125MBIT 100MHZ 256BGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V GREEN datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE WW 51UH SMD datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS IN-LINE datasheet.pdf
VARISTOR 815V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf