AVX Corporation W2A41C222MAT2F
W2A41C222MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W2A41C222MAT2F
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 100V X7R 0508
Datasheet Download
W2A41C222MAT2F.pdf
Availability of W2A41C222MAT2F
QUANTITY
W2A41C222MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A41C222MAT2F
Internal Part NumberEIS-W2A41C222MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A41C222MAT2F
Related LinksW2A41C2, W2A41C222MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A41C222MAT2F Details Description
Related parts for W2A41C222MAT2F
IC SYNTHESIZER FREQ PROGR 28PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 7PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
OSC XO 160.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
IC BATT CHRG MGMT LI-ION 49DSBGA datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf