AVX Corporation W2A41C681KAT2A
W2A41C681KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A41C681KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 680PF 100V X7R 0508
Datasheet Download
W2A41C681KAT2A.pdf
Availability of W2A41C681KAT2A
QUANTITY
W2A41C681KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A41C681KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A41C681KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A41C681KAT2A
Related LinksW2A41C6, W2A41C681KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A41C681KAT2A Details Description
Related parts for W2A41C681KAT2A
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 1005 datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
METRAL 1000 REC datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf