AVX Corporation W2A43A330KAT2A
W2A43A330KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A43A330KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 33PF 25V NP0 0508
Datasheet Download
W2A43A330KAT2A.pdf
Availability of W2A43A330KAT2A
QUANTITY
W2A43A330KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A43A330KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A43A330KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)