AVX Corporation W2A43C471KAT2F
W2A43C471KAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W2A43C471KAT2F
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 25V X7R 0508
Datasheet Download
W2A43C471KAT2F.pdf
Availability of W2A43C471KAT2F
QUANTITY
W2A43C471KAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A43C471KAT2F
Internal Part NumberEIS-W2A43C471KAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A43C471KAT2F
Related LinksW2A43C4, W2A43C471KAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A43C471KAT2F Details Description
Related parts for W2A43C471KAT2F
CONN HEADER .100 SNGL STR 31POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB EPROM 68JLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf