AVX Corporation W2A45A100KAT2A
W2A45A100KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A45A100KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 0508
Datasheet Download
W2A45A100KAT2A.pdf
Availability of W2A45A100KAT2A
QUANTITY
W2A45A100KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A45A100KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A45A100KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A45A100KAT2A
Related LinksW2A45A1, W2A45A100KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A45A100KAT2A Details Description
Related parts for W2A45A100KAT2A
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN .5MM HORZ BOTTOM SMD 50POS datasheet.pdf