AVX Corporation W2A45A180KAT2A
W2A45A180KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A45A180KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 18PF 50V NP0 0508
Datasheet Download
W2A45A180KAT2A.pdf
Availability of W2A45A180KAT2A
QUANTITY
W2A45A180KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A45A180KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A45A180KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A45A180KAT2A
Related LinksW2A45A1, W2A45A180KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A45A180KAT2A Details Description
Related parts for W2A45A180KAT2A
SENSOR 500PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
2.54MM PITCH 06 POS SIL EXTENDED datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf