AVX Corporation W2A45C183KAT2F
W2A45C183KAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W2A45C183KAT2F
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.018UF 50V X7R 0508
Datasheet Download
W2A45C183KAT2F.pdf
Availability of W2A45C183KAT2F
QUANTITY
W2A45C183KAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A45C183KAT2F
Internal Part NumberEIS-W2A45C183KAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A45C183KAT2F
Related LinksW2A45C1, W2A45C183KAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A45C183KAT2F Details Description
Related parts for W2A45C183KAT2F
CAP CER 56PF 3KV C0G 1808 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 12A 7.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CABLE SGL-END R/A FMAL 3POS 6' datasheet.pdf