AVX Corporation W2A46A470KAT2A
W2A46A470KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A46A470KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 47PF 6V NP0 0508
Datasheet Download
W2A46A470KAT2A.pdf
Availability of W2A46A470KAT2A
QUANTITY
W2A46A470KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A46A470KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A46A470KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A46A470KAT2A
Related LinksW2A46A4, W2A46A470KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A46A470KAT2A Details Description
Related parts for W2A46A470KAT2A
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK MULT SONET/SDH 63-PBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 2.68A 95 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf