AVX Corporation W2A4YC681KAT2A
W2A4YC681KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W2A4YC681KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 680PF 16V X7R 0508
Datasheet Download
W2A4YC681KAT2A.pdf
Availability of W2A4YC681KAT2A
QUANTITY
W2A4YC681KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2A4YC681KAT2A
Internal Part NumberEIS-W2A4YC681KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.94mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2A4YC681KAT2A
Related LinksW2A4YC6, W2A4YC681KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2A4YC681KAT2A Details Description
Related parts for W2A4YC681KAT2A
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 60MA 6DFN datasheet.pdf
DSUB 50 M CRIMP CAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RCPT FMALE 4POS PNL MNT .3M LEAD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 250VDC datasheet.pdf