AVX Corporation W2L16C684KAT3S
W2L16C684KAT3S picture photo
Mfg. Part Number
W2L16C684KAT3S
Brief Description
CAP CER 0.68UF 6.3V X7R 0508
Datasheet Download
W2L16C684KAT3S.pdf
Availability of W2L16C684KAT3S
QUANTITY
W2L16C684KAT3S Order Process
Ship out your order
Specifications of W2L16C684KAT3S
Internal Part NumberEIS-W2L16C684KAT3S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2L16C684KAT3S
Related LinksW2L16C6, W2L16C684KAT3S Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2L16C684KAT3S Details Description
Related parts for W2L16C684KAT3S
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
FLEX SUPP. SHEET 240X240X0.05 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 21C P 10" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
BUSBAR 1 PHASE 4 POLE 18MM datasheet.pdf