Vector Electronics & Technology, Inc. W30-10-66B
W30-10-66B picture photo
Mfg. Part Number
W30-10-66B
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
CASE ALUM UNPTD UNPTD 10"L X 3"W
Datasheet Download
W30-10-66B.pdf
Availability of W30-10-66B
QUANTITY
W30-10-66B Order Process
Ship out your order
Specifications of W30-10-66B
Internal Part NumberEIS-W30-10-66B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
Series-
Container TypeCase
Size / Dimension10.000" L x 3.000" W (254.00mm x 76.20mm)
Height6.610" (167.89mm)
Area (L x W)30.0" (194cm)
DesignCover Included
MaterialMetal, Aluminum
ColorUnpainted
Thickness-
FeaturesCard Guides
Ratings-
Material Flammability Rating-
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W30-10-66B
Related LinksW30-1, W30-10-66B Datasheet, Vector Electronics & Technology, Inc. Distributor
W30-10-66B Details Description
Related parts for W30-10-66B
IC REG LDO 3.6V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
D4SL-N4PDA-DN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf