TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W33-T1N1Q-10
W33-T1N1Q-10 picture photo
Mfg. Part Number
W33-T1N1Q-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
W33-T1N1Q-10.pdf
Availability of W33-T1N1Q-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W33-T1N1Q-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W33-T1N1Q-10
Internal Part NumberEIS-W33-T1N1Q-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model3-1393248-1.pdf
Standard Package60
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW33
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W33-T1N1Q-10
Related LinksW33-T1, W33-T1N1Q-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W33-T1N1Q-10 Details Description
Related parts for W33-T1N1Q-10
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 12NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 3A SMD datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 80MHZ 24FBGA datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf