TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W33-T4B1Q-12
W33-T4B1Q-12 picture photo
Mfg. Part Number
W33-T4B1Q-12
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
W33-T4B1Q-12.pdf
Availability of W33-T4B1Q-12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W33-T4B1Q-12 Order Process
Ship out your order
Specifications of W33-T4B1Q-12
Internal Part NumberEIS-W33-T4B1Q-12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
Standard Package60
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW33
Breaker TypeThermal
Current Rating12A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
IlluminationAmber
Illumination Voltage (Nominal)120V
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W33-T4B1Q-12
Related LinksW33-T4, W33-T4B1Q-12 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W33-T4B1Q-12 Details Description
Related parts for W33-T4B1Q-12
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 750W datasheet.pdf
POT SLIDE 100K OHM .1W 10MM datasheet.pdf
CONN SMA PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-PLUG SMA-1.0/2.3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 28V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 3.5A TSMT3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK 1=15M datasheet.pdf
FL EXTENSION CABLE 10M datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf