AVX Corporation W3A41A180KAT2A
W3A41A180KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A41A180KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 18PF 100V NP0 0612
Datasheet Download
W3A41A180KAT2A.pdf
Availability of W3A41A180KAT2A
QUANTITY
W3A41A180KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A41A180KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A41A180KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A41A180KAT2A
Related LinksW3A41A1, W3A41A180KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A41A180KAT2A Details Description
Related parts for W3A41A180KAT2A
CONV DC-DC 20W 3/5VIN 1.8V BUCK datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS 2MM R/A PRSFT datasheet.pdf
FILTER CHIP 220 OHM 700MA 0402 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 20-SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.11A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 1.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 2A TO220 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MALE, TYPE AB19, PL 2 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf