AVX Corporation W3A45C103MAT2A
W3A45C103MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A45C103MAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0612
Datasheet Download
W3A45C103MAT2A.pdf
Availability of W3A45C103MAT2A
QUANTITY
W3A45C103MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A45C103MAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A45C103MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A45C103MAT2A
Related LinksW3A45C1, W3A45C103MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A45C103MAT2A Details Description
Related parts for W3A45C103MAT2A
03C MTA156 EDGE CONN YELL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf