AVX Corporation W3A45C332KAT2A
W3A45C332KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A45C332KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 0612
Datasheet Download
W3A45C332KAT2A.pdf
Availability of W3A45C332KAT2A
QUANTITY
W3A45C332KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A45C332KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A45C332KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A45C332KAT2A
Related LinksW3A45C3, W3A45C332KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A45C332KAT2A Details Description
Related parts for W3A45C332KAT2A
IC OTP 1MBIT 45NS 40VSOP datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN CM HV TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 1A 222 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 3PVH 6 COL 3W LEFT datasheet.pdf