AVX Corporation W3A4YC153MAT2A
W3A4YC153MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A4YC153MAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 0.015UF 16V X7R 0612
Datasheet Download
W3A4YC153MAT2A.pdf
Availability of W3A4YC153MAT2A
QUANTITY
W3A4YC153MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A4YC153MAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A4YC153MAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A4YC153MAT2A
Related LinksW3A4YC1, W3A4YC153MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A4YC153MAT2A Details Description
Related parts for W3A4YC153MAT2A
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONN CAP FOR RJ11F SERIES RCPT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM SO-28 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON ILLUMINATED datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 3.94"L X 3.24"W datasheet.pdf
CONN CIRCULAR SKT 6 POS SMD datasheet.pdf