AVX Corporation W3A4YC222KAT2A
W3A4YC222KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A4YC222KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 2200PF 16V X7R 0612
Datasheet Download
W3A4YC222KAT2A.pdf
Availability of W3A4YC222KAT2A
QUANTITY
W3A4YC222KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A4YC222KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A4YC222KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A4YC222KAT2A
Related LinksW3A4YC2, W3A4YC222KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A4YC222KAT2A Details Description
Related parts for W3A4YC222KAT2A
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
IC 8051 MCU 16K FLASH 32-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf