AVX Corporation W3A4YC471KAT2A
W3A4YC471KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A4YC471KAT2A
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 16V X7R 0612
Datasheet Download
W3A4YC471KAT2A.pdf
Availability of W3A4YC471KAT2A
QUANTITY
W3A4YC471KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A4YC471KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A4YC471KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A4YC471KAT2A
Related LinksW3A4YC4, W3A4YC471KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A4YC471KAT2A Details Description
Related parts for W3A4YC471KAT2A
DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD6 datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 64K 28SOIC datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 512MB 184DIMM datasheet.pdf
DIP CABLE - CDR16S/AE16G/CDR16S datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC DSP SGL COIL 5W 5V STD 32QFN datasheet.pdf