AVX Corporation W3A4ZC473KAT2A
W3A4ZC473KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
W3A4ZC473KAT2A
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.047UF 10V X7R 0612
Datasheet Download
W3A4ZC473KAT2A.pdf
Availability of W3A4ZC473KAT2A
QUANTITY
W3A4ZC473KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A4ZC473KAT2A
Internal Part NumberEIS-W3A4ZC473KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A4ZC473KAT2A
Related LinksW3A4ZC4, W3A4ZC473KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A4ZC473KAT2A Details Description
Related parts for W3A4ZC473KAT2A
IC MOTOR CONTROLLER I2C 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING NON-INSUL #4 100PC datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf