TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W51-A121B1-10
W51-A121B1-10 picture photo
Mfg. Part Number
W51-A121B1-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 125VAC 50VDC
Datasheet Download
W51-A121B1-10.pdf
Availability of W51-A121B1-10
QUANTITY
W51-A121B1-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W51-A121B1-10
Internal Part NumberEIS-W51-A121B1-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
3D Model1423673-5.pdf
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW51
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W51-A121B1-10
Related LinksW51-A1, W51-A121B1-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W51-A121B1-10 Details Description
Related parts for W51-A121B1-10
IND DELAY LINE 4.5NS 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT QUAD R-R OUT 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
EVAL MODULE USB FOR BUF22821 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf