TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W51-A152A1-10
W51-A152A1-10 picture photo
Mfg. Part Number
W51-A152A1-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
W51-A152A1-10.pdf
Availability of W51-A152A1-10
QUANTITY
W51-A152A1-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W51-A152A1-10
Internal Part NumberEIS-W51-A152A1-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW51
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W51-A152A1-10
Related LinksW51-A1, W51-A152A1-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W51-A152A1-10 Details Description
Related parts for W51-A152A1-10
CONN HEADR BRKWAY .100 44POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PLUG-IN BRIDGE TERM CNTR 4PS RED datasheet.pdf
IC UNIVERSAL DATA CONV 176-HLQFP datasheet.pdf
CONN PLUG FH 140POS .050 R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 27POS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC datasheet.pdf