TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W54-XB1A4A10-25
W54-XB1A4A10-25 picture photo
Mfg. Part Number
W54-XB1A4A10-25
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC
Datasheet Download
W54-XB1A4A10-25.pdf
Availability of W54-XB1A4A10-25
QUANTITY
W54-XB1A4A10-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of W54-XB1A4A10-25
Internal Part NumberEIS-W54-XB1A4A10-25
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
3D Model1-1423674-0.pdf
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW54
Breaker TypeThermal
Current Rating25A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W54-XB1A4A10-25
W54-XB1A4A10-25 Details Description
Related parts for W54-XB1A4A10-25
COVER METAL RACK & PANEL 90POS datasheet.pdf
IC SWIT PWM GREEN CM HV TO220F datasheet.pdf
PANEL TOP 31.5X23" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO204AL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-24V 6W datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W +/-15V 0.1A DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT datasheet.pdf