TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W54-XB1A4A10-30
W54-XB1A4A10-30 picture photo
Mfg. Part Number
W54-XB1A4A10-30
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 30A 250VAC
Datasheet Download
W54-XB1A4A10-30.pdf
Availability of W54-XB1A4A10-30
QUANTITY
W54-XB1A4A10-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of W54-XB1A4A10-30
Internal Part NumberEIS-W54-XB1A4A10-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
3D Model1-1423674-1.pdf
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW54
Breaker TypeThermal
Current Rating30A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W54-XB1A4A10-30
W54-XB1A4A10-30 Details Description
Related parts for W54-XB1A4A10-30
Crystal 3.579545MHz 30ppm Series 120 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONTACT BATTERY AAA/AAAA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC SLIC 1CH UNIV 100V 40QFN datasheet.pdf