TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W57-XB1A7A10-10
W57-XB1A7A10-10 picture photo
Mfg. Part Number
W57-XB1A7A10-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC
Datasheet Download
W57-XB1A7A10-10.pdf
Availability of W57-XB1A7A10-10
QUANTITY
W57-XB1A7A10-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W57-XB1A7A10-10
Internal Part NumberEIS-W57-XB1A7A10-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
Featured ProductCircuit Breakers
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW57
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W57-XB1A7A10-10
W57-XB1A7A10-10 Details Description
Related parts for W57-XB1A7A10-10
VARISTOR 162V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 12POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
LED 17.46MM BLUE DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 65MSPS 48VQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf