TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W57-XB2A99C10-15
W57-XB2A99C10-15 picture photo
Mfg. Part Number
W57-XB2A99C10-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC
Datasheet Download
W57-XB2A99C10-15.pdf
Availability of W57-XB2A99C10-15
QUANTITY
W57-XB2A99C10-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of W57-XB2A99C10-15
Internal Part NumberEIS-W57-XB2A99C10-15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW57
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W57-XB2A99C10-15
W57-XB2A99C10-15 Details Description
Related parts for W57-XB2A99C10-15
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2A HS INV 8MSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 24V datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 512KBIT 3MB FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 400VDC datasheet.pdf