TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X1Q10-20
W67-X1Q10-20 picture photo
Mfg. Part Number
W67-X1Q10-20
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Datasheet Download
W67-X1Q10-20.pdf
Availability of W67-X1Q10-20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W67-X1Q10-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of W67-X1Q10-20
Internal Part NumberEIS-W67-X1Q10-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model2-1393252-3.pdf
Standard Package24
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW6
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W67-X1Q10-20
Related LinksW67-X1, W67-X1Q10-20 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W67-X1Q10-20 Details Description
Related parts for W67-X1Q10-20
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES SMD 3.293K OHM 1/5W 1506 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RP6 EXPANSION PCB datasheet.pdf
26500 31C 31#20 S BY RECP WC datasheet.pdf
680UF 25V 10X16 datasheet.pdf
150UF 450V 25X35MM 85C 5000H datasheet.pdf