TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W67-X1Q10-20
W67-X1Q10-20 picture photo
Mfg. Part Number
W67-X1Q10-20
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277VAC
Datasheet Download
W67-X1Q10-20.pdf
Availability of W67-X1Q10-20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W67-X1Q10-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of W67-X1Q10-20
Internal Part NumberEIS-W67-X1Q10-20
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model2-1393252-3.pdf
Standard Package24
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW6
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W67-X1Q10-20
Related LinksW67-X1, W67-X1Q10-20 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W67-X1Q10-20 Details Description
Related parts for W67-X1Q10-20
CONN RCPT 14POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf