TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W68-X2Q12-10
W68-X2Q12-10 picture photo
Mfg. Part Number
W68-X2Q12-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Datasheet Download
W68-X2Q12-10.pdf
Availability of W68-X2Q12-10
QUANTITY
W68-X2Q12-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W68-X2Q12-10
Internal Part NumberEIS-W68-X2Q12-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model2-1393253-9.pdf
Standard Package12
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW6
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W68-X2Q12-10
Related LinksW68-X2, W68-X2Q12-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W68-X2Q12-10 Details Description
Related parts for W68-X2Q12-10
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
COVER HINGE DUCT PVC LTGY 6'/72" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONTROL PROC RELAY OUT 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf