TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W68-X2Q12-10V
W68-X2Q12-10V picture photo
Mfg. Part Number
W68-X2Q12-10V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 415VAC
Datasheet Download
W68-X2Q12-10V.pdf
Availability of W68-X2Q12-10V
QUANTITY
W68-X2Q12-10V Order Process
Ship out your order
Specifications of W68-X2Q12-10V
Internal Part NumberEIS-W68-X2Q12-10V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model3-1393253-0.pdf
Standard Package12
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW6
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC415V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W68-X2Q12-10V
Related LinksW68-X2, W68-X2Q12-10V Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W68-X2Q12-10V Details Description
Related parts for W68-X2Q12-10V
CONN RCPT 5.08 12POS DUAL KEY-XX datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 2012 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.32V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC VCXO PLL CLK SYNTH 20-SOIC datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS UNSHD VERT T/H datasheet.pdf
CONTROLLER 2-CAMERA PNP W/LCD datasheet.pdf
OSC XO 7.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 107MA 19.5 OHM datasheet.pdf