Nuvoton Technology Corporation America W681360SG TR
W681360SG TR picture photo
Mfg. Part Number
W681360SG TR
Manufacturer
Product Category
Interface - CODECs
Brief Description
IC VOICEBAND CODEC 3V 1CH 20SOP
Datasheet Download
W681360SG TR.pdf
Availability of W681360SG TR
QUANTITY
W681360SG TR Order Process
Ship out your order
Specifications of W681360SG TR
Internal Part NumberEIS-W681360SG TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - CODECs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypePCM
Data InterfacePCM Audio Interface
Resolution (Bits)13 b
Number of ADCs / DACs1 / 1
Sigma DeltaNo
S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ-
Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ-
Voltage - Supply, Analog2.7 V ~ 5.25 V
Voltage - Supply, Digital2.7 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W681360SG TR
Related LinksW68136, W681360SG TR Datasheet, Nuvoton Technology Corporation America Distributor
W681360SG TR Details Description
Related parts for W681360SG TR
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 0.4A 4-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 4POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
090II NON SLD TAB(SQ 2.0) datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 335A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC SMCJ datasheet.pdf
TV 79C 79#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC IC datasheet.pdf