TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W69-X2Q12-10
W69-X2Q12-10 picture photo
Mfg. Part Number
W69-X2Q12-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC
Datasheet Download
W69-X2Q12-10.pdf
Availability of W69-X2Q12-10
QUANTITY
W69-X2Q12-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W69-X2Q12-10
Internal Part NumberEIS-W69-X2Q12-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
Featured ProductCircuit Breakers
3D Model8-1393253-3.pdf
Standard Package8
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW6
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W69-X2Q12-10
Related LinksW69-X2, W69-X2Q12-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W69-X2Q12-10 Details Description
Related parts for W69-X2Q12-10
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16SO datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 440NH 30A 0.53 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6 datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CABLE RS485 RJ45 TO RJ11 datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE ETHERNET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf