Nearson Inc. W765FL-18-AM-AGDPU
W765FL-18-AM-AGDPU picture photo
Mfg. Part Number
W765FL-18-AM-AGDPU
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA EXT AMPS/GSM/DCS/PCS
Datasheet Download
W765FL-18-AM-AGDPU.pdf
Availability of W765FL-18-AM-AGDPU
QUANTITY
W765FL-18-AM-AGDPU Order Process
Ship out your order
Specifications of W765FL-18-AM-AGDPU
Internal Part NumberEIS-W765FL-18-AM-AGDPU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)892MHz, 1.9GHz
Frequency Range824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz
Antenna TypeDome
Number of Bands2
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)2.835" (72.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W765FL-18-AM-AGDPU
Related LinksW765FL-18, W765FL-18-AM-AGDPU Datasheet, Nearson Inc. Distributor
W765FL-18-AM-AGDPU Details Description
Related parts for W765FL-18-AM-AGDPU
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 51POS 0.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 700MA 416 MOHM datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE BLK datasheet.pdf