TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W93-X112-30V
W93-X112-30V picture photo
Mfg. Part Number
W93-X112-30V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC
Datasheet Download
W93-X112-30V.pdf
Availability of W93-X112-30V
Date Code: Newest Date Code
Manufacturer lead time 19 weeks
QUANTITY
W93-X112-30V Order Process
Ship out your order
Specifications of W93-X112-30V
Internal Part NumberEIS-W93-X112-30V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D ModelW93-X112-30V.pdf
Standard Package8
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW9
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC415V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W93-X112-30V
Related LinksW93-X1, W93-X112-30V Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W93-X112-30V Details Description
Related parts for W93-X112-30V
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 3PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 195MHZ 32LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SRL 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf