TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W93-X112-30V
W93-X112-30V picture photo
Mfg. Part Number
W93-X112-30V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC
Datasheet Download
W93-X112-30V.pdf
Availability of W93-X112-30V
Date Code: Newest Date Code
Manufacturer lead time 19 weeks
QUANTITY
W93-X112-30V Order Process
Ship out your order
Specifications of W93-X112-30V
Internal Part NumberEIS-W93-X112-30V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCircuit Breakers
3D ModelW93-X112-30V.pdf
Standard Package8
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW9
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC415V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W93-X112-30V
Related LinksW93-X1, W93-X112-30V Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W93-X112-30V Details Description
Related parts for W93-X112-30V
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ZSFP+ STACKED 2X4 W/4 LIGHT PIPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf