JAE Electronics WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
WD-100P4V-VF120-N-PE-T45 picture photo
Mfg. Part Number
WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 104POS GOLD
Datasheet Download
WD-100P4V-VF120-N-PE-T45.pdf
Availability of WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
QUANTITY
WD-100P4V-VF120-N-PE-T45 Order Process
Ship out your order
Specifications of WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
Internal Part NumberEIS-WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesWD
PackagingTray
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions104
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows-
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
Related LinksWD-100P4V-VF, WD-100P4V-VF120-N-PE-T45 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WD-100P4V-VF120-N-PE-T45 Details Description
Related parts for WD-100P4V-VF120-N-PE-T45
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 56A TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf