Wintec Industries WD1UE01GX818-400C-PD
WD1UE01GX818-400C-PD picture photo
Mfg. Part Number
WD1UE01GX818-400C-PD
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR-400 1GB 184-DIMM
Datasheet Download
WD1UE01GX818-400C-PD.pdf
Availability of WD1UE01GX818-400C-PD
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WD1UE01GX818-400C-PD Order Process
Ship out your order
Specifications of WD1UE01GX818-400C-PD
Internal Part NumberEIS-WD1UE01GX818-400C-PD
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size1GB
Speed400MHz
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD1UE01GX818-400C-PD
Related LinksWD1UE01GX8, WD1UE01GX818-400C-PD Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD1UE01GX818-400C-PD Details Description
Related parts for WD1UE01GX818-400C-PD
IC PROGRAM 4.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA3007D1 datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP MQFP-44-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 210MA 3.3 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf