| Internal Part Number | EIS-WD3RE04GX818-1333L-PDI | |
| Featured Product | DRAM DDR3 MiniDIMM | |
| Standard Package | 25 | |
| Category | Memory Cards, Modules | |
| Family | Memory - Modules | |
| Series | - | |
| Memory Type | DDR3 DRAM | |
| Memory Size | 4GB | |
| Speed | 1.333GHz | |
| Package / Case | 240-RDIMM | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | WD3RE04GX818-1333L-PDI | |
| Related Links | WD3RE04GX81, WD3RE04GX818-1333L-PDI Datasheet, Wintec Industries Distributor | |
 | 9T12062A5112DAHFT | RES SMD 51.1K OHM 0.5% 1/8W 1206 | datasheet.pdf | |
 | M74HC04B1R | IC HEX INVERTER 14-DIP | datasheet.pdf | |
 | SN74ABT241ADWRE4 | IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC | datasheet.pdf | |
 | IRFU214BTU_FP001 | MOSFET N-CH 250V 2.2A IPAK | datasheet.pdf | |