| Internal Part Number | EIS-WDRR1A10B0A | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units | |
| Series | Limitless™ | |
| Function | Receiver | |
| Modulation or Protocol | 802.15.4 | |
| Frequency | 2.4GHz | |
| Applications | General Purpose | |
| Interface | Screw Terminals | |
| Sensitivity | - | |
| Power - Output | - | |
| Data Rate (Max) | - | |
| Features | LED Indicator | |
| Voltage - Supply | 10 V ~ 28 V | |