Vishay/Beyschlag WF095162WJ15238BJ1
WF095162WJ15238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF095162WJ15238BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 14KV SCREW
Datasheet Download
WF095162WJ15238BJ1.pdf
Availability of WF095162WJ15238BJ1
QUANTITY
WF095162WJ15238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF095162WJ15238BJ1
Internal Part NumberEIS-WF095162WJ15238BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWXF
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF095162WJ15238BJ1
Related LinksWF095162W, WF095162WJ15238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF095162WJ15238BJ1 Details Description
Related parts for WF095162WJ15238BJ1
SW ROTARY 3P 4POS EYELET 125V datasheet.pdf
SOCKET TORX T15 6.00" datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD REF ML610Q439/ML610Q439P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM RED DIFF datasheet.pdf