Vishay/Beyschlag WF095162WJ20238BJ1
WF095162WJ20238BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF095162WJ20238BJ1
Brief Description
CAP CER 2000PF 14KV SCREW
Datasheet Download
WF095162WJ20238BJ1.pdf
Availability of WF095162WJ20238BJ1
QUANTITY
WF095162WJ20238BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF095162WJ20238BJ1
Internal Part NumberEIS-WF095162WJ20238BJ1
PackagingBulk
Capacitance2000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF095162WJ20238BJ1
Related LinksWF095162W, WF095162WJ20238BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF095162WJ20238BJ1 Details Description
Related parts for WF095162WJ20238BJ1
IC COMBO CODEC/FILTER 16-DIP datasheet.pdf
CAP CER 750PF 2.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO-MAN-OFF datasheet.pdf
RES 30.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 27 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A TO220 datasheet.pdf
IC AUDIO LSI RECORDER 128TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf