Vishay/Beyschlag WF095162WJ40136BG1
WF095162WJ40136BG1 picture photo
Mfg. Part Number
WF095162WJ40136BG1
Brief Description
CAP CER 400PF 14KV R16 SCREW
Datasheet Download
WF095162WJ40136BG1.pdf
Availability of WF095162WJ40136BG1
QUANTITY
WF095162WJ40136BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF095162WJ40136BG1
Internal Part NumberEIS-WF095162WJ40136BG1
PackagingBulk
Capacitance400pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature CoefficientR16
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF095162WJ40136BG1
Related LinksWF095162W, WF095162WJ40136BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF095162WJ40136BG1 Details Description
Related parts for WF095162WJ40136BG1
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX DUAL 16SO datasheet.pdf
IC ADC 14BIT PAR 125MSPS 32QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
REVERSE GUIDE PIN REC. WITH CUTO datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf