Vishay/Beyschlag WF125405WJ10338BJ1
WF125405WJ10338BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF125405WJ10338BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 14KV SCREW
Datasheet Download
WF125405WJ10338BJ1.pdf
Availability of WF125405WJ10338BJ1
QUANTITY
WF125405WJ10338BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF125405WJ10338BJ1
Internal Part NumberEIS-WF125405WJ10338BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWXF
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated14000V (14kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension5.787" Dia (148.00mm)
Height - Seated (Max)15.945" (405.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF125405WJ10338BJ1
Related LinksWF125405W, WF125405WJ10338BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF125405WJ10338BJ1 Details Description
Related parts for WF125405WJ10338BJ1
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4-LEVEL X 2 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf