Vishay/Beyschlag WF135265BH88236BJ1
WF135265BH88236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF135265BH88236BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8800PF 10KV SCREW
Datasheet Download
WF135265BH88236BJ1.pdf
Availability of WF135265BH88236BJ1
QUANTITY
WF135265BH88236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF135265BH88236BJ1
Internal Part NumberEIS-WF135265BH88236BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWXF
PackagingBulk
Capacitance8800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF135265BH88236BJ1
Related LinksWF135265B, WF135265BH88236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF135265BH88236BJ1 Details Description
Related parts for WF135265BH88236BJ1
CONN FLNG SPD 16-22 AWG #6 SOLIS datasheet.pdf
CONN RING 6 AWG #1/4 BLU A-BOND datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf