Vishay/Beyschlag WF135265BH88236BJ1
WF135265BH88236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF135265BH88236BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8800PF 10KV SCREW
Datasheet Download
WF135265BH88236BJ1.pdf
Availability of WF135265BH88236BJ1
QUANTITY
WF135265BH88236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF135265BH88236BJ1
Internal Part NumberEIS-WF135265BH88236BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWXF
PackagingBulk
Capacitance8800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10000V (10kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension3.740" Dia
Height - Seated (Max)6.378" (162.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF135265BH88236BJ1
Related LinksWF135265B, WF135265BH88236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF135265BH88236BJ1 Details Description
Related parts for WF135265BH88236BJ1
COUNTER LCD 6 CHAR 2.5-6V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER DUAL 8SOIC datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.2V 4-USP datasheet.pdf