Vishay/Beyschlag WF135272WL60238BJ2
WF135272WL60238BJ2 picture photo
Mfg. Part Number
WF135272WL60238BJ2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6000PF 16KV SCREW
Datasheet Download
WF135272WL60238BJ2.pdf
Availability of WF135272WL60238BJ2
QUANTITY
WF135272WL60238BJ2 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF135272WL60238BJ2
Internal Part NumberEIS-WF135272WL60238BJ2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTWXF
PackagingBulk
Capacitance6000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16000V (16kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard, Screw Terminals
Size / Dimension5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max)10.709" (272.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF135272WL60238BJ2
Related LinksWF135272W, WF135272WL60238BJ2 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF135272WL60238BJ2 Details Description
Related parts for WF135272WL60238BJ2
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 32-HVQFN datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 1/2W 1913 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-3PN datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 200V SCREW datasheet.pdf
CONN INSERT 8POS SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
QFN-72 STENCIL datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.82A 2W THT datasheet.pdf